Kanárské ostrovy patří ke Španělsku a tvoří je 13 ostrovů, z toho sedm je obydlených. Ostrov Tenerife svojí rozlohou 2054 kilometrů čtverečních je největší ze všech ostrovů, je zde nejvyšší hora Španělska Pico del Teide, jejíž vrchol je ve výšce 3717 metrů a je z Prahy nejdál – 3800km.

Název ostrovů nevznikl od kanárků, ale od latinského slova canis, pes, ale přezdívá se ostrov věčného jara. Průměrná teplota v létě je tu mezi 22 až 24 stupni. Ráno se probudíte a je nejméně 17 stupňů každý den v roce. Báječná teplota!! Pláže na jihu jsou něčím, co se hned tak nevidí. Protože celý ostrov je sopečný, ale naposledy tu došlo k erupci v roce 1909, písek na plážích je většinou černý. Kdo bude hledat najde i pláž, která vznikla smícháním sopečného, tedy černého a saharského písku , kterého sem byly přivezeny statisíce tun. Takové jsou pláže v Playa de las Americas a Los Christianos. Jsou dlouhé kilometry s dostatkem slunečníků a atrakcí pro turisty. Ostrov Tenerife nabízí dostatek možností ke koupání a zajisté uspokojí i náročného návštěvníka. Některé z pobřežních pásem jsou známé kvalitou svých písečných ploch, proto často vyhledávané turisty. To vše dotváří příjemná teplota vody. Dá se tu totiž koupat po celý rok, protože i v chladnějších měsících jako je leden a únor neklesá teplota vody pod 18°C. Na některých plážích se však musíte mít na pozoru před vysokými vlnami, silným příbojem nebo nebezpečnými proudy. POZOR: na větších plážích se při neklidném moři vyvěšuje červená vlajka – to znamená „koupání zakázáno“. Žlutá vlajka pak znamená „pozor“ a zelená „koupání povoleno“.

Ostrov věčného jara je pro své klimatické podmínky ideální pro ty, kdo mají dechové potíže, nebo trpí respiračními nemocemi. Týden nebo deset dní zde dobije baterky organismu na měsíce.

Na kanárských ostrovech platí západoevropský čas. Ten, kdo přijíždí z České republiky, musí si při příjezdu posunout ručičky o hodinu zpátky.

Hora Pico del Teide dělí ostrov na dvě poloviny. Jižní, kde je drtivá většina hotelů a pláží, je vyprahlá a suchá. Prší zde jen čtyři dny v roce. Severní je naopak vlhká, víc zde prší, příroda je zelená a úrodná. Pěstují se zde banány, jahody,citróny a pomeranče.

Nejlepší zábavní parky Evropy

Loro Park

V severní části ostrova, ve městě Puerto de la Cruz, se nachází jedna z vyhledáva-nějších atrakcí, zábavní Loro Park. Nezapomenutelné zážitky ve zvířecím světě si rozhodně nenechte ujít. V Loro Parku se nachází největší expozice papoušků na světě. Od malých andulek až po mohutné pestrobarevné amazonské papoušky ary. Máte možnost navštívit jedinečnou „papouščí šou“, představení pro malé i velké, uvidíte tu tato nádherná zvířata s jejich ošetřovateli a zcela jistě Vám rádi předvedou některé ze svých čísel. Viděli jste už snad někdy jezdit papouška na kolečkových bruslích nebo na kole? Loro park to nejsou pouze papoušci, ale také krokodýli, tygři, gorily a také třeba tučňáci. Doporučujeme Vám, aby jste si rozhodně nenechali ujít expozici podmořského světa. Zcela určitě Vás zamrazí v zádech až budete procházet akvarijním tunelem a jen několik centimetrů od Vás se budou prohánět nejobávanější mořští predátoři – žraloci. Budete mít možnost sami poznat na vlastní kůži chlad, tajemství, krásu a barevnost podmořského života. Pokud by jste snad chtěli něco trochu veselejšího, nechte se pobavit jedinečnými kousky na představení cvičených tuleňů, delfínů a dravých kosatek.

Siam park

V jižní části ostrova, nedaleko střediska Flamingo, naleznete zbrusu nový zábavní vodní park. Tento jedinečný svět plný nejrůznějších atrakcí nadchne nejen děti, ale i Vás. Naleznete zde tobogány, které projíždějí obřími akvárii s rybami nebo třeba autentické pláže s několikametrovým vlnobitím.

Dalšími zajímavými parky jsou Jungle park nebo Aquapark.Areál středisek Regency Resorts se nachází v jižní části ostrova, tedy v nejoblíbenější oblasti. Nikdo kdo kdy na tomto ostrově byl nemůže neznát krásné pláže, především pak Playa de Las Americas. Jemný saharský písek, příliv atlantského oceánu, tříštící své vlny o majestátné útesy, vzpomínáte, no a jestli ne, máte nejlepší příležitost to vše napravit. 

Pokud snad zavedeme řeč na téma ubytování a služby nemůžeme pominout a zdůraznit slovo kvalita. Nadstandardní vybavení vašich apartmánů, jistě v průběhu Vaší dovolené několikrát oceníte komfort Vašeho obývacího pokoje, pohostinné zázemí Vaší kuchyně nebo pohodlí Vaší ložnice. K tradičním službám středisek patří také bazén, vířivka, dětská hřiště, sportovní centrum a další jiné možnosti, které Vám zcela jistě pomůže objednat náš zástupce.

Doporučujeme Vám: Zapůjčete si auto a procestujte také tento ostrov, projeďte ho skrz naskrz, jedině tak poznáte jeho jedinečné kouzlo, navštivte zvířecí parky,vodní světy, horské soutěsky, písčité pláže, sopečné krátery, ale v žádném případě si nenechte ujít španělský večer, temperamentní tanečnice, víno a ničím nenapodobitelné flamengo. No když po tomto týdnu nebudete rozumět tomu, jak je možné, že jste bez takovýchto dovolených mohli takhle dlouho být, rádi Vám odpovíme a pomůžeme tuto skutečnost napravit. Jsme tu pro Vás Golden Travel. Krásnou dovolenou.


Club Flamingo je ideálně situovaný přímo na jedné z nádherných pláží Playa de las Américas v nejatraktivnější lokalitě ostrova. Každý apartmán má plně vybavenou kuchyň, ložnici, obývací pokoj, televize, koupelna, WC, telefon, rádio,a soukromou terasu. Z většiny je výhled na nedaleký ostrov La Gomera. V e středisku je dále k disposici bazén, vířivka, restaurace, bar, stolní tenis, prádelna sauna a pára. Na dobu Vašeho pobytu je možné zajistit polopenzi, cena se pohybuje kolem 110 euro za týden ú dospělá osoba.


O NÁS - NAŠE STŘEDISKA - BONUSOVÉ TÝDNY - INTERVAL INTERNATIONAL - VÝZNAMNÍ KLIENTI - PÍŠÍ O NÁS - KONTAKT | All right reserved to České Cestovní Centrum, 2010